Do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Witamy na stronie naszej szkoły!

Publiczna Szkoła Podstawowa

w Rzeczycy Długiej

godlo.png

Warzywa , owoce i witaminki...

       Dnia 16 listopada 2009 r. w naszej szkole odbył sie konkurs recytatorski pt."Owoc czy warzywo? - zgadnij sam."
Konkurs kierowany był do młodszej sołeczności szkolnej i miał na celu uświadomić uczniom jak ważną rolę w zdrowym odżywianiu odgrywają owoce i warzywa.Tematyka konkursu nie była przypadkowa, gdyż jesteśmy szkołą promującą zdrowie i ten temat jest nam szczególnie bliski, czego dowodem był tak liczny udział ochotników w powyższym konkursie. Niektórzy uczestnicy nie tylko zaprezentowali  wiersze różnych autorów,ale próbowali również swoich autorskich możliwości i tworzyli swoje własne wiersze. Zmagania 48 uczestników konkursu oceniała komisja w skład której weszli:nauczyciel polonista - mgr Renata Puzio, nauczyciel plastyki -mgrUrszula Urbańska, przewodnicząca Rady Rodziców - pani Elżbieta Mańkowska, koordynator programu "Szkoła promująca zdrowie" - mgr Jolanta Lubera.

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Komisja konkursowa oceniając występy uczestników brała pod uwagę następujące kryteria:
1) dobór tekstu i jego pamięciowe opanowanie
2) interpretacja tekstu,
3) kultura słowa,
4) ogólny wyraz artystyczny ( uzasadniony gest sceniczny,element ruch , strój)

Nagrody dla laureatów ufundowała Rada Rodziców, uczestnicy otrzymali nagrody rzeczowe i dylomyi tak:
      I miejsce - Gabriel Krawiec z klasy III
      II miejsce - Karolina Wojtala z klasy III
      III miejsce - Aleksandra Nowak z klasy II
Ponadto Jury przyznało wyróżnienia dla: Angeliki Niedopad, Joanny Katy i  grupy uczniów z klasy II . Szczególne wyróżnienie przypadło najsympatyczniejszej i jednocześnie najmłodszej uczestniczce konkursu Dominice Ziarno.

Image

Każdy z uczestników za chęć udziału w konkursie "Owoc czy warzywo? -zgadnij sam" otrzymał piękne, soczyste jabłko - symbol naszego LOGO"Szkoły promującej zdrowie"

                                          T. Zawadzka