Do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Witamy na stronie naszej szkoły!

Publiczna Szkoła Podstawowa

w Rzeczycy Długiej

godlo.png

Dzień Dziecka to jeden z najradośniejszych dni, na który czekają zarówno ci mali, jak i ci duzi.  Dzieciaki w tym dniu powinny być uśmiechnięte, radosne i szczęśliwe, a wszystkim dorosłym zależy na tym , aby ten dzień był wyjątkowy,  pełen atrakcji. Tegoroczny Dzień Dziecka  odbywał się pod hasłem ,,Mali badacze – eksperymenty i doświadczenia”. Od samego rana dzieci stawały w progu z uśmiechem od ucha do ucha. Warto podkreślić, że tego dnia maluchy przyszły ubrane na żółto w celu podkreślenia, jak ważne jest to dla nich święto. Panie nauczycielki zaplanowały przeróżne ciekawe eksperymenty i wprowadziły przedszkolaków w świat magii. Obserwując maluchy, a dokładniej ich buzie, można było odczytać wszystkie emocje od zachwytu i radości po  podziw oraz szczęście.

Czytaj więcej...

Dzień Mamy i Taty, to święta, które były co roku celebrowane w szczególny sposób w naszym przedszkolu. W obecnej sytuacji, z powodu pandemii, świętowanie w dużym gronie jest niemożliwe, dlatego dzieci z naszego przedszkola nagrały muzyczną niespodziankę dla swoich rodziców. Podczas występu dzieci zaprezentowały wiersze, piosenki oraz układ taneczny do utworu ,,Cudownych rodziców mam”. Mimo, że był to dzień pełen emocji i stresu wszystko się udało, a my po krótkim odpoczynku zaczynamy przygotowania do następnego występu, który zapewne również zostanie uwieczniony na nagraniu.

Czytaj więcej...

Ratowanie ziemi przed niszczycielską działalnością człowieka jest jednym z  najważniejszych problemów współczesnego świata . W związku z tym nasze przedszkole wzięło udział w tegorocznym  projekcie „Kubusiowi Przyjaciele Natury”.  Seria siedmiu  specjalnie przygotowanych zajęć pozwoliła uświadomić naszym podopiecznym, jak  istotną rolę  odgrywa otaczająca nas przyroda i co możemy robić, by dbać o otaczające nas  środowisko.  Jesteśmy dumni z otrzymanego  certyfikatu potwierdzającego udziału w projekcie i czujemy się zobowiązani do wdrażania nawyków, które stosowane w życiu codziennym zaprocentują z korzyścią dla nas samych i dla całego otaczającego nas świata.
                   tekst: M. Krupka-Bącal

Czytaj więcej...

W związku z nadejściem długo oczekiwanej wiosny przedszkolaki z ogromną radością wzięły udział w  Gminnym Konkursie Plastycznym  pt ,,Pani Wiosna”. Informujemy, że za naszą pracę dzieci otrzymały wyróżnienie co sprawiło, że pomimo otaczającej nas jeszcze zimowej aury w przedszkolu zapanowała ciepła, wiosenna atmosfera. Gratulujemy!!!

 

Czytaj więcej...

Podczas zdalnego nauczania nasze maluchy sumiennie wykonywały wszystkie obowiązki, jak przystało na prawdziwych przedszkolaków. Przepiękne prace plastyczne oraz starannie wypełnione karty pracy, które zostały  wysłane przez Rodziców pokazywały, ile wysiłku i staranności dzieci włożyły w ich wykonanie. Bardzo dziękujemy Rodzicom za wspieranie naszych działań w czasie zdalnego nauczania, za kontakty z paniami nauczycielkami oraz przesłane zdjęcia.

Czytaj więcej...

Miło nam poinformować, że w Powiatowym konkursie plastycznym ,,Palma i pisanka wielkanocna 2021” organizowanym przez Gminne Centrum Kultury w Chwałowicach  docenione zostały dwie prace naszych przedszkolaków. Otrzymały one też specjalne wyróżnienie przyznane przez  portal 4miasta.pl. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Czytaj więcej...

Dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w tradycyjnym obrzędzie ,,pożegnania zimy- powitania wiosny”. Powitanie wiosny to dla każdego przedszkolaka wyjątkowe wydarzenie, dlatego też poświęciliśmy cały tydzień na przywitanie nowej pory roku. W naszym  przedszkolu  przygotowania  do  powitania  wiosny  zaczęły  się od zmiany dekoracji przedszkola z zimowej na wiosenną. Pierwszego dnia ,,wiosennego” tygodnia maluchy przyszły ubrane na zielono, by wspólnie podkreślić ten ważny dzień. Podczas zajęć zostały omówione zwiastuny wiosny oraz zabrzmiała piosenka o tematyce wiosennej. W kolejne dni mali uczniowie skupili się na samej postaci Pani Wiosny, przy czym wykonali wspólnie z paniami portret Pani Wiosny. Podczas ,,wiosennego” tygodnia nie mogło zabraknąć przygotowania i wykonania Marzanny, która to później została spalona i zatopiona w pobliskiej rzece.

Czytaj więcej...

Minęły kolejne dwa miesiące w naszej grupie, podczas których towarzyszyła nam wesoła atmosfera i wspaniała zabawa. W tym czasie  przedszkolaki  poznały świat kuchni, wkroczyły w świat baśni, zaczerpnęły wiedzy o otaczającym nas środowisku, zamieniły się w matematyków - ważąc, mierząc, przeliczając,  poznały różne zakątki świata, np. Egipt, Indie, Afrykę, Grenlandię, kroczyły śladami dinozaurów, a także wcieliły się w muzyków. Na sam koniec powitały uroczyście nową porę roku – WIOSNĘ. Miniony czas były bardzo aktywny dla naszych milusińskich. Poza zajęciami dydaktycznymi i plastycznymi, towarzyszyły im liczne pląsy i zabawy, zarówno w sali przedszkolnej, jak i w sali gimnastycznej, a także na podwórku szkolnym. Zachęcamy do obejrzenia naszej fotorelacji.      
                     tekst: M. Śpiewak

Czytaj więcej...

21 marca świętujemy Światowy Dzień Zespołu Downa. Jest to święto ustanowione w 2005 roku z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa. Jego celem jest podniesienie świadomości na temat życia i potrzeb osób z tą dysfunkcją. Od 2012 roku patronat nad obchodami sprawuje Organizacja Narodów Zjednoczonych, a symbolem święta stały się kolorowe skarpetki nie do pary. W dniu 19 marca (piątek) nasze przedszkolaki założyły kolorowe skarpetki nie do pary.  Tym sposobem pokazujemy, że różni nas tak niewiele – jeden dodatkowy, niepasujący chromosom – tak jak nasza dodatkowa niepasująca skarpetka.

Czytaj więcej...