Do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Witamy na nowej stronie naszej szkoły!

Publiczna Szkoła Podstawowa

w Rzeczycy Długiej

godlo.png

Dnia 19.06.2019r. w naszym przedszkolu odbyło się uroczyste zakończenie roku przedszkolnego. Starszaki, które po wakacjach idą do szkoły, żegnały przedszkole, a młodsze dzieci pożegnały swych starszych kolegów i koleżanki. Przedszkolaki zaprezentowały program artystyczny, pięknie recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły, a zaproszeni goście  docenili te występy gromkimi brawami.
Po części artystycznej dzieci kończące edukację w przedszkolu otrzymały dyplomy ukończenia przedszkola i pamiątkowe książki z życzeniami sukcesów w szkole i wspaniałych przeżyć podczas wakacyjnego wypoczynku.

Czytaj więcej...

10 czerwca nasze przedszkolaki w towarzystwie swoich rodziców wybrały się na wycieczkę do Kochan.  Na miejscu przywitał nas malowniczy krajobraz pełen zieleni oraz ciekawych zwierząt.  Przewodnik oprowadził dzieci po terenie minizoo i przybliżył historię jego powstania. Wśród licznych gatunków zwierząt uwagę dzieci zwróciły małpy, lemury oraz kangur. Do niektórych zwierząt dzieci mogły podejść, a nawet je nakarmić. Po wyczerpującym spacerze, by nieco nabrać sił, maluchy udały się na poczęstunek przygotowany przez rodziców. Po posiłku i krótkim odpoczynku, a także zrobieniu pamiątkowego zdjęcia dzieci wyruszyły w drogę powrotną do Rzeczycy Długiej. To był niezapomniany  dzień pełen wrażeń i radości, którą dzieci okazywały na każdym kroku. Nie możemy się już doczekać następnej wycieczki.
                  tekst: B. Giec-Kocielska

Czytaj więcej...

Jak co roku 1 czerwca dzieci obchodzą swoje święto – Dzień Dziecka. My uczciliśmy je 31 maja. Dzień powitał nas piękną, słoneczną pogodą i obfitował w liczne atrakcje. Jedną z nich były pyszne lody, którymi dzieci zajadały się w rytm wesołej muzyki, która dobiegała do nas z boiska, na którym odbywał się szkolny piknik. Po słodkiej niespodziance dzieci udały się do sali, gdzie czekał na nie pyszny poczęstunek zorganizowany przez rodziców. Świętowanie zakończyliśmy wręczeniem przedszkolakom drobnych upominków oraz wykonaniem pamiątkowej fotografii, by uwiecznić ten radosny dzień.
           tekst: B. Giec-Kocielska

Czytaj więcej...

Miniony miesiąc spędziliśmy na rozmowach dotyczących naszego kraju,  oraz o miejscowościach w których mieszkamy. Dzieci podczas zajęć rozwijały zainteresowanie miejscem zamieszkania ( architekturą, ważnymi instytucjami, zabytkami i pięknem krajobrazu). Przedszkolaki utrwalały też wiedzę na temat symboli narodowych. Dzieci wskazywały na mapie Polski charakterystyczne dla naszego kraju miejsca (góry, jeziora, morze), nie zabrakło również zabaw matematycznych, plastycznych, muzycznych oraz ruchowych. Z niecierpliwością wkraczamy  w kolejny miesiąc pełen niespodzianek i nowych wiadomości.

   tekst: B. Giec-Kocielska

Czytaj więcej...

 W dniu 27 maja 2019 r. w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty,  podczas której nasze przedszkolaki zaprezentowały swój program taneczno - recytatorski. Nasi goście zostali serdecznie powitani przez Pana Dyrektora oraz zaproszeni do wspólnego przeżywania ich święta.  Mali artyści dali z siebie wszystko. Pełni zaangażowania recytowali wiersze i śpiewali piosenki o mamie i tacie, wyrażając w ten sposób uczucia przywiązania, miłości, szacunku, a także wdzięczność za trud wychowania.

Czytaj więcej...

 Kwiecień był miesiącem bardzo pracowitym dla naszych pociech i owocnym w nową wiedzę i umiejętności. Przedszkolaki analizowały cztery bloki tematyczne, które dotyczyły: wiosennych powrotów ptaków, Wielkanocy, wiosny na wsi oraz dbania o przyrodę. W tym czasie  poznały m.in. tajemnicę jajka, różne gatunki ptaków, zapoznały się też z obrzędami i zwyczaje związane ze świętami wielkanocnymi – uczestniczyły w przygotowaniu koszyczka wielkanocnego oraz poznały mieszkańców wiejskiego podwórka oraz ich dzieci. Ostatni tydzień kwietnia był zdominowany przez tematykę z zakresu ochrony środowiska, a przedszkolaki wcieliły się w role małych ekologów.

Czytaj więcej...

 W VII Powiatowym Konkursie na Palmę Wielkanocną zorganizowanym przez Gminne Centrum Kultury w Chwałowicach brały udział dzieci z punktu przedszkolnego w Publicznej Szkole Podstawowej w Rzeczycy Długiej. Przedszkolaki zajęły trzecie miejsce,  za które otrzymały pamiątkowy dyplom oraz kręgle. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

       tekst: B. Giec-Kocielska

 

Czytaj więcej...

 W dniu 19 marca 2019 r. przedszkolaki, dzieci z zerówki oraz klasy I gościły Teatr Lalek Kukiełkowych  ,,Bajka”, który wystawił przedstawienie  pt. ,,Calineczka”. Kukiełki i wspaniała gra aktorska  zrobiły na dzieciach ogromne wrażenie i przeniosły je w kolorowy świat baśni. Przedstawienie wywoływało u dzieci uśmiech i zaciekawienie, a świat magii oczarował je, na co najlepszym dowodem okazały się  ich spontaniczne reakcje.  Były chwile westchnień, śmiechu, ciszy, ale i głośnych oklasków. Na szczęście historia Calineczki zakończyła się szczęśliwie, a dzieci z wielką radością nagrodziły aktorów gromkimi brawami.

           tekst: M. Ziółkowska

Czytaj więcej...

 Dzieci z naszego przedszkola obchodziły nietypowe święto – DZIEŃ KOTA. W grach i zabawach towarzyszyła nam pani Agnieszka Świątek z Publicznej Biblioteki w Rzeczycy Długiej. W tym dniu wszystkie przedszkolaki upodobniły się do swoich czworonożnych przyjaciół, zakładając przygotowane wcześniej kocie opaski. Maluchy wysłuchały opowiadań o  kotkach, a później dowiedziały się w jaki sposób opiekować się tymi zwierzętami i zapoznały się z kocimi obyczajami.  Nie mogło też zabraknąć rozmów o tych sympatycznych zwierzakach występujących w bajkach i wierszach dla dzieci. Przedszkolaki wykonały również prace plastyczną, a na koniec udały się na słodki poczęstunek.

Czytaj więcej...

 W dniu 2 lutego 2019 r. odbyła się zabawa choinkowa dla przedszkolaków. Dzieci wesoło bawiły się na sali przedszkolnej przy dźwiękach znanych piosenek. Były zabawy i tańce z rodzicami oraz słodki poczęstunek. Zabawa odbyła się w miłej atmosferze, dostarczając przedszkolakom dużej porcji radości i uśmiechu. Nie zabrakło również prezentacji strojów karnawałowych przygotowanych przez rodziców.

Czytaj więcej...