Do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Witamy na stronie naszej szkoły!

Publiczna Szkoła Podstawowa

w Rzeczycy Długiej

godlo.png

Witaj Nowy Roku Szkolny!
 Czas jest nieubłagany, a wszystko co dobre niestety szybko się kończy, dlatego 1 września 2009 r. - podczas uroczystości inauguracyjnej - dotychczsowi, jak i przyszli uczniowie Zespołu Szkół w Rzeczycy Długiej przybyli licznie na plac szkolny, by sztandarowym korowodem w barwach ojczyźnianych przemaszerować dumnie "pod wodzą nowego patrona" do pobliskiego kościoła na mszę intencyjną.
 Po powrocie - uczniowie, rodzice i nauczyciele - korzystając z uroków ciągle wakacyjnej aury, zgromadzili się przed budynkiem szkolnym, by z przemówienia pana dyrektora i odczytanego listu Ministra Edukacji Narodowej dowiedzieć się, że rok 2009/2010 będzie obfitował w doniosłe zmiany.

Jest on bowiem ostatnim rokiem szkolnym przed planowaną przez rząd reformą oświaty; ostatnim, w którym do pierwszych klas podstawówek obowiązkowo pójdą tylko siedmiolatki, gdyż rozpoczyna się stopniowe posyłanie do szkół dzieci sześcioletnich. A zatem czeka nas: upowszechnianie edukacji przedszkolnej, obniżanie wieku rozpoczynania obowiązku szkolnego oraz wprowadzania nowej podstawy programowej. Dzięki ministerialnemu programowi "Radosna Szkoła" najmłodsi uczniowie będą mogli uczyć się w szkole także w formie zabawy, a każdy uczeń spotykający się po raz pierwszy ze zorganizowaną edukacją ma być przeświadczony, że rozpoczyna się dla niego proces przede wszystkim przyjazny i radosny, co jest istotne dla w pełni prawidłowego rozwoju każdego dziecka. 

Image 

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image 

W tym roku szkolnym w murach naszej placówki 1 września edukację rozpoczęło: 89 uczniów szkoły podstawowej w sześciu oddziałach, 69 gimnazjalistów w trzech oddziałach oraz 22 dzieci w odziale przedszkolnym.
Na zakończenie spotkania, w nowym roku szkolnym, pan dyrektor życzył uczniom samych sukcesów w nauce, przyjaźni wśród rówieśników oraz miłych chwil spędzonych podczas pracy i nauki; zaś rodzicom i nauczycielom - aby szkoła była miejscem, w którym realizują się ich plany oraz marzenia w miłej i twórczej atmosferze.

                                                                                             M. Lasota