W dniu 6 czerwca 2019 r. gościliśmy w naszej szkole przedstawicieli  Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Stalowej Woli, którzy przyjechali, by w imieniu Komendanta Powiatowego  PSP w Stalowej Woli mł. bryg. mgr inż. Roberta Lebiody   wręczyć naszemu uczniowi – Marcinowi Wilkusowi list gratulacyjny w związku ze  zdobyciem  III miejsca w 42.  finale centralnym Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej  „Młodzież zapobiega pożarom”.  
Marcin Wilkus, uczeń klasy VI,  godnie reprezentował  nasze województwo, jak również powiat stalowowolski w I grupie wiekowej na finale centralnym   OTWP , który odbył się w dniach 31 maja - 2 czerwca w Złotym  Potoku w województwie śląskim.

W pierwszym etapie tego turnieju  uczeń musiał rozwiązać test  składający się z  40 pytań. Uzyskanie najwyższego wyniku w tej części  pozwoliło mu wziąć udział w finale, podczas którego odpowiadał ustnie  na pytania   oraz wykonywał  zadania praktyczne z zakresu ratownictwa medycznego oraz taktyki działań gaśniczych z wykorzystaniem wyposażenia technicznego. Ostatecznie uplasował się na III miejscu.  Nagrodę  Marcinowi wręczał Prezes Zarządu Głównego Związku OSP RP dh Waldemar  Pawlak. Podczas trzydniowego pobytu  Marcin miał okazję również zwiedzić Nadleśnictwo i Muzeum Regionalne im. Zygmunta Krasińskiego w Złotym Potoku oraz część Jury Krakowsko-Częstochowskiej.  W programie nie zabrakło także innych atrakcji, takich jak spotkanie z Zosią, Lucyną i Antosiem – psami ratowniczymi na co dzień pracującymi w grupie poszukiwawczo-ratowniczej OSP Okradzionów.
Jesteśmy dumni z osiągnięć Marcina i gratulujemy mu tak wspaniałego wyniku.  

   tekst: U. Urbańska

Galeria zdjęć: