W środę, 24 kwietnia 2019r. w siedzibie Komendy Powiatowej PSP w Stalowej Woli przeprowadzone zostały eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem: „Młodzież zapobiega pożarom”. Organizatorem eliminacji była Komenda Powiatowa PSP w Stalowej Woli oraz Zarząd Powiatowy Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP. Do turnieju przystąpiło  28  zwycięzców eliminacji gminnych, przeprowadzonych na terenie poszczególnych gmin powiatu stalowowolskiego. W  kategorii uczniów szkół podstawowych do klasy VI Gminę Radomyśl nad Sanem reprezentowali uczniowie naszej szkoły: Emilia Mączka z klasy V i Marcin Wilkus z klasy VI.
Część I turnieju stanowił test składający się z 25 pytań, a następnie osoby z najlepszymi wynikami, z każdej kategorii wiekowej, musiały zmierzyć się z zestawem pytań, na które odpowiadali przed komisją konkursową.Do etapu ustnego zakwalifikowały się cztery osoby, wśród nich Emilka i Marcin, który  prowadząc już po etapie pisemnym, w etapie ustnym również był  bezbłędny i  zajął I miejsce.  Emilka zajęła zaszczytne  IV miejsce.
Sukces Marcina  jest  jeszcze  bardziej znaczący, gdyż  odniósł  go po raz  drugi z  rzędu. I to właśnie on kolejny raz będzie reprezentował już wkrótce   powiat stalowowolski w eliminacjach wojewódzkich. Gratulujemy tego sukcesu i życzymy powodzenia w kolejnym etapie. Na zakończenie wszyscy uczestnicy eliminacji otrzymali upominki ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Stalowej Woli i Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Tarnobrzegu, a zdobywcy trzech  pierwszych miejsc w każdej z kategorii otrzymali dodatkowo cenne nagrody w postaci  bonów podarunkowych do wykorzystania w sklepie sportowym „MARATON”.Cieszymy się, że nasi uczniowie od wielu lat odnoszą sukcesy w tym turnieju i wierzymy, że zdobyte przez nich wiadomości, zaprocentują w przyszłości, kształtując odpowiednie zachowania w przypadku wystąpienia różnych zagrożeń.

   tekst: U. Urbańska

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image 

Image