Do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Witamy na nowej stronie naszej szkoły!

Publiczna Szkoła Podstawowa

w Rzeczycy Długiej

godlo.png
 Miniony tydzień upłynął pod znakiem intensywnej pracy gimnazjalistów, którzy w dniach 10-12 kwietnia 2019 r.przystąpili - po raz osiemnasty w historii edukacji gimnazjalnej - do trzydniowych egzaminów obejmujących blok humanistyczny, matematyczno-przyrodniczy oraz język obcy nowożytny; w naszej szkole - język angielski. Trwa wygaszanie szkół gimnazjalnych w Polsce, więc tegoroczni gimnazjaliści są ostatnim rocznikiem gimnazjum liczącym w naszej szkole dwudziestu dwóch uczniów. Z dniem 1 września 2019 r. nastąpi całkowita likwidacja gimnazjów, wobec tego jest to także ostani rocznik absolwentów Publicznego Gimnazjum w Rzeczycy Długiej, które od początku swojego istnienia cieszyło się dobrą opinią i renomą edukacyjną.
Jak co roku rodzice naszych gimnazjalistów podczas trzydniowej sesji egzaminacyjnej przygotowywali dla swoch pociech posiłki, który - podawane w przerwie między kolejnymi częściami egzaminów - miały dobroczynny wpływ na kondycję psychofizyczną młodzieży.  Miłym akcentem i zwińczeniem wysiłków dydaktycznych na zakończenie działalności rzeczyckiego gimnazjum jest sukces naszej gimnazjalistki, Agnieszki Pamuły, która - jako laureatka tegorocznego wojewódzkiego konkursu polonistycznego - na mocy decyzji Podkarpackiego Kuratora Oświaty w Rzeszowie została zwolniona z egzaminu gimnazjalnego w części z języka polskiego, zgarniając awansem sto procent punktów na rzecz wspólnego wyniku szkoły.Kiedy gimnazjaliści mogli już odetchnąć z ulgą po wyczerpujących egzaminach, w szranki zmagań umysłowych stanęli; po raz pierwszy w historii ośmioklasowej szkoły podstawowej - ósmoklasiści. Wśród tych znalazło się siedemnastu uczniów naszej szkoły, dla których pierwsze dni tygodnia (15 - 17 kwietnia) oznaczały maksymalne skupienie i determinację podczas pracy z arkuszami przygotowanymi przez Centralną Komisję Egzaminacyjną. Reasumując, egzaminy gimnazjalistów i ósmoklasistów przebiegały w naszej placówce w przyjaznej atmosferze i bez jakichkolwiek zakłóceń, ale na ich wyniki i ostateczne podsumowanie przyjdzie nam poczekać aż do połowy czerwca. Tymczasem trzeba przyznać, że rok 2019 jest bez wątpienia przełomowy - otóż ostatni gimnazjaliści i pierwsi ósmoklasiści muszą jeszcze zawalczyć o swoją przyszłość w szkołach średnich. Niech im jednak zawsze przyświeca myśl, że w każdej chwili - ucząc się na błędach, zdają egzamin życia ...
              tekst: M. Lasota
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image