Zbliżające się święta Wielkiej Nocy to doskonała okazja do  zorganizowania szkolnego  konkursu plastycznego  na „Koszyczek wielkanocny”,  który adresowany był do dzieci i młodzieży z naszej szkoły. Celem konkursu było kultywowanie tradycji i staropolskich zwyczajów wielkanocnych. Prace konkursowe  mogły być wykonywane w dowolnej technice, przy użyciu dowolnych materiałów. Do konkursu zgłoszono 55  przepięknych  koszyczków, które zachwycały oryginalnością i pięknym wykonaniem. Praca komisji konkursowej nie należała do najłatwiejszych, gdyż wszystkie ozdoby były wyjątkowe  i odznaczały się różnorodnością  form wykonania.

Głównymi kryteriami oceny było nawiązanie do tradycji, symboliki i zwyczajów wielkanocnych oraz oryginalność i samodzielność wykonania. Podsumowanie konkursu oraz wręczenie nagród odbyło się w 12 kwietnia 2019 r. podczas szkolnego apelu.
Oto laureaci:

I miejsce-  Dawid Turek, Hanna Gola, Dominik Kosierb
II miejsce-  Jakub Mączka, Jakub Kolano, Jakub Janeczko
III miejsce-  Natalia Ludyjan, Oliwia Krawiec, Dawid Wermiński

Wyróżnienia otrzymali:  Emilia Wolak, Kamila Kusińska, Gracjan i Nadia  Chołody, Łukasz Juda, Szymon Sobala, Michał i Paweł Maziarz, Karolina Bednarz, Jakub Markut, Julia Wermińska, Julia Michałek, Amelia Zięba, Gabriela i Kamila Dziedzic, Mateusz Kaczor, Dominik i Bartosz Krawiec, Daniel Mękal, Gabriela Gorczyca i Agnieszka Czepiel.
Nagrody w konkursie  zostały ufundowane  przez Radę Rodziców, a każdy z  uczestników  otrzymał słodki upominek w postaci czekoladowych pisanek. Wszystkim dziękujemy za udział w konkursie i życzymy zdrowych i pogodnych Świąt Wielkanocnych.
       tekst: U. Urbańska

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image