Do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Witamy na nowej stronie naszej szkoły!

Publiczna Szkoła Podstawowa

w Rzeczycy Długiej

godlo.png
 11 listopada 2018 roku odbyła się XXIV edycja Ogólnopolskiego Konkursu Alfik Matematyczny. W konkursie wzięło udział ponad 61 tys. uczestników z 1466 szkół z klas II-VII szkoły podstawowej, III gimnazjum oraz I-III liceum. Z naszej szkoły do zmagań konkursowych przystąpiło 31 uczniów. Podczas nadzwyczajnego szkolnego apelu - dyplomem oraz drobnym upominkiem -  wyróżnieni zostali  uczniowie , którzy w swojej klasie uzyskali najlepszy wynik; należeli do nich: Emilia Zięba – kl. II, David Markut – kl. III,  Dominik Kosierb – kl. IV, Emilia Mączka – kl. V, Sara Saja – kl. VII, Marcin Młynarczyk – kl. VIII, a w gimnazjum – Klaudia Mańkowska. Natomiast laureatem tegoż konkursu został uczeń klasy VI – Marcin Wilkus, który uzyskał 93.33% punktów możliwych do zdobycia.

Osiągnięcie Marcina uplasowało go na  4 miejscu w województwie i 23 w kraju na 6554 uczniów z  tej kategorii wiekowej. Nasz niezwykle uzdolniony szóstoklasista za uzyskany wynik otrzymał od organizatorów konkursu nagrodę w formie tygodniowego pobytu na Obozie Talentów w Serpelicach nad Bugiem w województwie mazowieckim. Jesteśmy niezwykle dumni z osiągnięć naszych uczniów, którym gratulujemy i życzymy jeszcze wyższych wyników w przyszłym roku!
        tekst: M. Pawłowska

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image