Do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Witamy na stronie naszej szkoły!

Publiczna Szkoła Podstawowa

w Rzeczycy Długiej

godlo.png

1 czerwca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Dziecka. To  bardzo ważne i radosne święto  w życiu każdego małego człowieka, chociaż tego dnia nie ma znaczenia, ile ma się lat, gdyż dzieci dla swoich rodziców zawsze będą dziećmi. Mimo pandemii i zachowanego  reżimu sanitarnego ten dzień był wyjątkowy i pełen niespodzianek. Już od samego rana w naszej szkole  panowała wesoła atmosfera, a na korytarzu  rozlegał się śmiech i dawno niesłyszany gwar. Zajęcia rozpoczęły się od przywitania uczniów w klasach  i przedstawienia im  programu dnia. Pierwszą miłą niespodzianką  były życzenia  złożone przez  dyrektora  szkoły – pana Jacka Bochniaka, który w imieniu własnym i pana  wójta  życzył  dzieciom dużo zdrowia,  samych radosnych i pogodnych dni oraz  sukcesów w nauce.

 

Następnie pan dyrektor  pięknie  zaprezentował  dzieciom z klas młodszych utwór Aleksandra  Fredry „Paweł i Gaweł”, czym zapoczątkował  udział naszej szkoły w  obchodach 20-lecia kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”. Celem  tej kampanii jest motywowanie rodziców i społeczeństwa do czytanie dzieciom od pierwszych dni życia. Wszyscy wiemy, że czytanie zaspokaja potrzebę bliskości i miłości, wzbogaca wiedzę oraz rozwija wyobraźnię i wrażliwość. Jest też najlepszą inwestycją w przyszłość naszych pociech, a to przecież najpiękniejszy prezent  nie tylko z okazji Dnia Dziecka. Akcja została zapoczątkowana dokładnie 1 czerwca 2001 r., czyli 20 lat temu, dlatego i my  w ramach innowacji pedagogicznej promującej czytelnictwo  rozpoczęliśmy tygodniowy maraton czytelniczy. Spośród  20 pozycji - książek polskich autorów – pan dyrektor wylosował po jednej dla oddziału przedszkolnego i  dla każdej z klas  I- III. Kolejnym punktem dnia  były wspólne zabawy ruchowe na boisku szkolnym. Dzieci uczestniczyły w różnych konkurencjach sportowych i grach zespołowych.  Z dużą przyjemnością wzięły również udział w twórczej pracy plastycznej „Moja klasowa rodzina” i dzięki temu powstały piękne, kolorowe obrazy malowane kredą.  W międzyczasie  wszystkim uczniom  zostały wręczone słodkie  upominki  ufundowane przez Radę  Rodziców, za co serdecznie dziękujemy, a najżyczliwszym osobom z klas   pan dyrektor wręczył  medale życzliwości. Zwieńczeniem świętowania było wspólne wypuszczenie w kierunku nieba balonów z doczepionymi karteczkami, na których były zapisane  marzenia dzieci. Z całego serca życzymy, aby poniesione przez balonik marzenie każdemu dziecku spełniło się  w całości.  
Wszystkim  dzieciom z naszej szkoły, tym małym i tym większym, życzymy   dużo radości, szczęścia i uśmiechu każdego dnia, natomiast rodzicom życzymy, aby ich pociechy przynosiły  im dumę i radość w każdej chwili życia.

       tekst: T. Zawadzka