Do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Witamy na stronie naszej szkoły!

Publiczna Szkoła Podstawowa

w Rzeczycy Długiej

godlo.png

Bo choćby nawet cały świat rzucał w ciebie kamieniami, to jeżeli mama stoi po twojej stronie, nic ci się nie stanie.    (J. Moyes)

Dzień Matki obchodzony jest niemal we wszystkich zakątkach świata. Polska jest jedynym krajem na świecie, w którym to święto celebrowane jest 26 maja. Do I wojny światowej było ono ruchome. Stała data została ustalona w 1923 roku, natomiast pierwsze obchody Dnia Matki w naszym kraju odbyły się w Krakowie w 1914 roku. Zawsze o tej porze roku dzieci zapraszały do szkoły swoje kochane mamy, aby dla nich śpiewać piosenki, recytować wiersze, składać im życzenia oraz wręczać samodzielnie wykonane upominki.

Niestety pandemia po raz kolejny  pokrzyżowała nasze plany. Nie mogliśmy zorganizować uroczystej akademii, ale i tak w ciekawy i bardzo kreatywny (naszym zdaniem) sposób postanowiliśmy uczcić nasze kochane mamusie. Mamy nadzieję, że po obejrzeniu zdjęć każda mama poczuje się wyjątkowa i kochana. My wiemy, że mamę najbardziej cieszą małe, z serca płynące gesty jej dziecka. Wszystkim Mamom z okazji ich święta życzymy spełnienia marzeń, chwil wytchnienia, słonecznych uśmiechów oraz radości z życia. Życzymy, aby każdy dzień był Waszym świętem.

       tekst: B. Czajkowska