Do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Witamy na nowej stronie naszej szkoły!

Publiczna Szkoła Podstawowa

w Rzeczycy Długiej

godlo.png

Pasowanie na ucznia jest jednym z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego pierwszoklasisty. Dzieci czekają na ten dzień z niecierpliwością i lekką obawą. W dniu 10 października 2019 r. w naszej szkole odbyła się uroczystość pasowania na ucznia pierwszoklasistów. Zebranych na sali gimnastycznej gości ciepłymi słowami powitał dyrektor szkoły - pan Jacek Bochniak, a po nim wychowawczyni, która  zaprosiła swoich wychowanków słowami „Głowa do góry i niech was usłyszą te szkolne mury.”

Bohaterowie dnia wkroczyli na salę radośnie podskakując i wymachując balonikami. Po gromkich brawach dzieci zaprezentowały się, mówiąc o swoich zainteresowaniach, umiejętnościach, marzeniach, o tym, skąd pochodzą i kim pragną zostać w przyszłości. Był to miły akcent, który wzbudził zaciekawienie wśród gości i pozwolił  bliżej poznać pierwszoklasistów.
Dzieci pod okiem wychowawczyni przygotowały program artystyczny, w którym zaprezentowały swoje umiejętności wokalne i recytatorskie. Mimo stresu związanego z publicznym występem pierwszaki świetnie poradziły sobie z mikrofonem. Obecni na uroczystości goście, rodzice, nauczyciele oraz uczniowie nagrodzili występujących gromkimi brawami. Po złożeniu ślubowania na sztandar szkoły, pan  dyrektor  dokonał symbolicznego pasowania na ucznia. „PASUJĘ CIĘ NA UCZNIA” – mówił, dotykając ołówkiem – jak czarodziejską różdżką, ramion pierwszaków, a każdy z nich  grzecznie odpowiadał „Obiecuję być  dobrym  uczniem.” Mam nadzieję, że tej obietnicy dotrzymają.
  Po uroczystym pasowaniu uczniowie otrzymali upominki zarówno od rodziców, jak i od starszych kolegów z klasy II. Szczególny prezent w postaci pięknych medali pierwszoklasiści otrzymali  od pana wójta, które w jego imieniu wręczała sekretarz gminy - pani Ewa Marynowska wraz z panią Joanną Dudzińską, inspektorem do spraw oświaty.  Po wspólnie wykonanym zdjęciu pierwszoklasiści udali się na słodki poczęstunek. Rodzicom gratulujemy tak wspaniałych pociech, a pierwszakom życzymy wielu sukcesów w murach naszej szkoły. Życzymy im, aby z radością chodzili do szkoły, aby lubili w niej przebywać, rozwijali swoją mądrość oraz szukali każdego dnia dobra, prawdy i piękna. Powodzenia!
              tekst: T. Zawadzka