Do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Witamy na nowej stronie naszej szkoły!

Publiczna Szkoła Podstawowa

w Rzeczycy Długiej

godlo.png

W miniony piątek, 4 października,  pracownicy Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego
w Tarnobrzegu przeprowadzili w naszej szkole spotkania edukacyjne dla dzieci i młodzieży na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Wzięli w nich udział uczniowie klas IV-VIII. W czasie tych spotkań omówiono szczególnie problemy z zakresu bezpiecznych zachowań pieszych i rowerzystów na drodze. Zaprezentowano również prawidłowe zachowanie się podczas podróży autokarem oraz samochodem osobowym. Dla wizualnego wzbogacenia lekcji wykorzystano prezentacje multimedialne oraz filmy dostosowane tematycznie do poszczególnych grup wiekowych.

Wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali elementy odblaskowe, które przydadzą się w czasie pieszych i rowerowych wycieczek szkolnych. Wykładowcami prowadzącymi lekcje edukacyjne byli: Kierownik Wydziału Szkoleń i Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego –  Pan Dawid Uzar oraz egzaminator – Pan Roman Szaro.
                tekst: A. Pomykała