Do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Witamy na nowej stronie naszej szkoły!

Publiczna Szkoła Podstawowa

w Rzeczycy Długiej

godlo.png

W dniu 12 września 2019 r. w naszej szkole odbyły się wybory do Zarządu Samorządu Uczniowskiego. Każdy  głosujący uczeń otrzymał dwie karty wyborcze. Na jednej z nich kandydowało dziesięciu  uczniów na przewodniczącego  SU  wytypowanych z pięciu klas,  zaś na drugiej dziesięciu nauczycieli kandydujących na opiekuna SU. Na 107 uprawnionych do głosowania, w wyborach wzięło udział  102 uczniów ( 95%).

Nad prawidłowym, przebiegiem wyborów czuwała Szkolna Komisja Wyborcza w składzie: Hanna Gola, Oliwia Krawiec, Amelia Zięba, Maja Niekurzak, Dominik Kosierb, Nicole Markut, Daniel Mekal, Sara Saja oraz dotychczasowy opiekun SU pani Urszula Urbańska.
Cała społeczność szkolna wykazała się dużą dojrzałością wyborczą i chętnie głosowała na swoich faworytów. Po zakończonym głosowaniu Szkolna Komisja Wyborcza dokonała podliczenia głosów i wyłoniła kandydatów, którzy uzyskali największą liczbę  głosów, a tym samym stwierdziła, iż przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2019/2020 została Sara Saja z klasy VIII (36 głosów), zastępcą Amelia Pomykała z klasy VII ( 18 głosów),   skarbnikiem Julia Kuciapa z klasy VIII ( 15 głosów) zaś opiekunem została ponownie pani Urszula Urbańska ( 50 głosów).

Galeria zdjęć: